Що таке гармонія?

Досить часто читаю останнім часом роздумів різних психологів про те, що гармонійна людина насправді не може нічого досягнути і ніяк не може реалізуватися. Для цього, навпаки, мають бути якісь комплекси, якісь психологічні, а часто і психічні особливості тощо.

У деяких випадках дійсно, саме з шизоїдними (Ван Гог з його відкушеним вухом), маніакально-депресивними (Гітлер, Сталін), нарцисичними (Далі “Дневник одного гения”) та іншими розладами входять в історію, залишають слід, роблять неадекватні вироби мистецтва, які визнають геніальними, бо здорова психіка на таке нездатна. Але, це одиничні випадки мега-геніальних людей, психіка котрих майже завжди на межі здоров’я і хвороби, а найчастіше – поза межею.

У більшості інших ситуацій, величезна кількість людей створює багато нового у своєму житті, і часто творчі люди є досить гармонійними. Але для того, щоб розуміти значення цього слова, треба розуміти його сутність. Чомусь більшість коучів, психологів вважають, що це якийсь стан нірвани, коли ти обнуляєшся і тебе нічого не зачіпає. Ні, це абсолютно інший стан. Міф про Гармонію – дуже давній грецький міф. Дивно, що ніхто не читає і виникає в розуміння слів і термінів. Гармонія – це донька бога війни Ареса і богині кохання Афродіти. Вона є породженнями двох основ: творення і руйнування, любові і війни. Гармонія це постійна боротьба всередині людини, але така, яка тримає баланс і рухає людину до постійного пошуку, творення, змін, перемін і просто руху вперед. Гармонія – це постійна боротьба протилежностей, це напруження протилежних реальностей. Саме в такому стані то спокою, то руху; то руйнування старого і творення нового людина взмозі повноцінно реалізуватися у житті. Не варто у своєму житті орієнтуватися на психічно-неадекватну мегагеніальність і не варто”плекати” свої комплекси з тим, що завдяки ним можна бути неординарним і несхожим на інших. Люди, “зациклені” на своїх комплексах, часто все життя в них копаються і не прикладають ніяких зусиль для особистих змін і якості власного життя. Тільки гармонійна людина, якщо вона змогла дійти до такого рівня внутрішнього відчуття, взмозі творити і власне життя, і щось значне поза його межами.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *