Легенди нашого міста

– У нас є сучасні легенди про місто, – запитує син.
– Звичайно, – не моргнувши оком кажу я.
Приблизно тоді, коли ти народився, років 11 тому, обрали люди молодого мера. Розумного, амбітного, інтелігентного. Він підібрав команду і почали вони працювати. Спочатку ожили парки. Почистилися, озеленилися, з’явилися нові гойдалки, каруселі, площадки. Гарний там був господар, дружив з мером. Потім цей господар став секретарем міськради і далі дружив з мером. Ожило місто, фонтани запрацювали, забили різними водограйчиками, дороги стелитися, сміття вивозилося, квіти садилися. Люди хвалили мера і не всі знали, що у мера грошей немає. Гроші на це все виділяють депутати, а з депутатами працює секретар міськради. І летів стрімко цей птах під назвою Місто, бо у нього було два крила, а інакше птах літати не може, лише повзати.
І все було б добре, але тут трапилася ситуація: посварилися мер з секретарем. Один раз, другий, третій. Підбилося одне крило, птах поповз… І перестали депутати виділяти гроші на проекти мера, місто почало занепадати, занурилося в депресію; непомітною стала робота мера, забулося те, що він робив, люди почали сердитися і потім обрали собі нового мера. І старого секретаря. Але, вони здружилися. І знову ожили парки, запрацювали фонтани, навіть, заграли музикою; стелилися дороги, клалася тротуарна плитка… Люди хвалили мера і
не всі знали, що у мера грошей немає. Гроші на це все виділяють депутати, а з депутатами працює секретар міськради. І летів стрімко цей птах під назвою Місто, бо у нього було два крила, а інакше птах літати не може, лише повзати.
І все було б добре, але тут трапилася ситуація: посварилися мер з секретарем. Один раз, другий, третій…
Підбилося одне крило, птах поповз…
Чому так відбувається саме в нашому місті? Одні говорять, що у секретаря мерські амбіції, інші що “пташеня ніколи орлом не стане”… Хтозна… але, чомусь у пташеняти такий міцний дзьоб, що він крила всім орлам підбиває.
А птах, під назвою Місто, може летіти лише, коли у нього два крила. Так написано у Конституції країни, де живе птах. І ми всі живемо.
І хочеться нам, щоб цей птах летів з двома крилами, стрімко і плавно і, щоб все легко у нього складалося…
Але, поки що, легко складаються лише Легенди нашого міста. І придумувати нічого не треба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *