Енергія життя і енергія смерті

Аналізуючи останні події, ситуацію в країні і поведінку людей приходжу до висновку, що загалом можна поділити їх на три загальні категорії. Перші, ті, які живуть лише війною, інформацією про війну і будь-які інші моменти з буденного життя їх дуже дратують, як і люди, які не розділяють їх точки зору. Другі, ті, котрі, намагаються робити вигляд, що нічого не відбувається, ігноруючи неприємну інформацію про військові дії (своєрідна захисна реакція псхіки). І частина людей, які розуміють, що життя і смерть зараз ідуть пліч-о-пліч, тому треба реально приділяти увагу і тому і іншому.

Найбільше страждають зараз журналісти, тому що вони отримують масу інформації, мають її обробити і подати нам у адаптованому, стислому вигляді. І це режим, у якому вони живуть майже цілодобово.

Загалом, мова йде про актуалізацію тенденції до життя (біофілії) або до смерті (некрофілії), як говорив про них Е. Фромм. У Фрейда, ці тенденції мають назву Ерос і Танатос. Фрейд вважав, що з цими тенденціями людина народжується, а потім якась одна буде домінувати протягом життя. Е. Фромм, представник гуманістичної психології, вважав, що з тенденцією до смерті людина не може народжуватися, лише до життя. А домінантність їх визначається вихованням дитини, особливостями соціуму. Крім того, він говорив  і про різновиди некрофілії: спрямованість на себе – це саморуйнування (алкоголізм, наркоманія, суїцид) і спрямованість ззовні (задоволення від спостерігання чужої смерті, руйнацій і т. д.). Свого часу Е. Фромм описав це все у “Адольф Гитлер. Клинический случай некрофилии”.

Крім того, усе не світі має свою енергію. Енергію має життя і енергію має смерть. Енергію мають, навіть, наші думки. На що людина спрямовує свою енергію, те й буде поширюватися і розквітати. Думаючи постійно про війну і смерть, ми їх підживлюємо і наповнюємо енергією. Звертаючи свої погляди на повсякденні приємні моменти, ми також їх підживлюємо і даємо енергію. Для того, щоб тотальна депресія не “накрила”  людей і психологічно не знищила націю, треба акцентувати увагу на моментах життя і давати йому енергію, щоб життя домінувало над смертю.

Сьогодні кожен повинен вирішити для себе, що він може зробити для армії (фінанси, одяг, продукти і т. д.), молитви за Україну, але пам”ятати, що життя є і воно залежить від нас. Зараз період, коли ми плачемо вшановуючи загиблих і радіємо народженню дітей майже одночасно. Родини, хрестини, кохання – це все повинно бути, адже саме воно дає життю енергію, життєтворчу енергію.

І хтозна, можливо, наша життєва енергія зупинить якусь мить енергії смерті.

“Эффект метелика» у психології також працює.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *